• Prima   /  Despre CNAS   /  Aparatul central   /  Direcţia generală dezvoltare și management instituțional

    Direcţia generală dezvoltare și management instituțional

    Direcția generală dezvoltare și management instituțional 

    Nume, Prenume

    Funcția

    Telefon

    E-mail

    Șmundeac Natalia

    Șefă direcție generală

    022-257-903

    natalia.smundeac@cnas.gov.md 

    Lungul Tatiana

    Șefă-adjunctă direcție generală

    022-257-904

    tatiana.lungul@cnas.gov.md

    Direcția analiza și dezvoltarea instituțională 

    Mutruc Mariana

    Șefă direcție în cadrul direcției generale

    022-257-702

    mariana.mutruc@cnas.gov.md

    Țîple Octavian

    Consultant principal

    022-257-604

    octavian.tiple@cnas.gov.md

    Stanila Denis

    Consultant principal

    022-257-703

    denis.stanila@cnas.gov.md

    Popușoi Victoria

    Consultantă superioară

    022-257-797

    victoria.popusoi@cnas.gov.md

    Direcția informare și comunicare 

    Socolan Petru

    Șef direcție în cadrul direcției generale

    022-257-834

    petru.socolan@cnas.gov.md

    Casapu Tatiana

    Consultantă principală

    022-257-549

    tatiana.casapu-vanica@cnas.gov.md

    Ciobanu Nelea

    Consultantă

    022-257-549

    nelea.ciobanu@cnas.gov.md

    Direcția managementul documentelor

    Vlas Natalia

    Șefă direcție în cadrul direcției generale

    022-257-534

    natalia.vlas@cnas.gov.md

    Izvoreanu Liliana Specialistă principală 022-257-533 liliana.izvoreanu@cnas.gov.md

    Damaschin Lidia

    Specialistă principală

    022-257-581

    lidia.damaschin@cnas.gov.md

    Popovici Liuba

    Specialistă principală

    022-738-708

    liuba.popovici@cnas.gov.md

    Sofronii Natalia

    Specialistă principală

    022-257-782

    sofronii.natalia@cnas.gov.md

    Fedorovici Tatiana

    Specialistă principală

    022-257-546

    tatiana.fedorovici@cnas.gov.md

    Funcțiile principale ale Direcţiei generale:

    1)    coordonarea proceselor de realizare, monitorizarea și raportarea realizării politicilor de stat în domeniile de activitate ale CNAS;

    2)    planificarea, monitorizarea și raportarea activităţii CNAS;  

    3)    contribuirea la dezvoltarea instituțională a CNAS, prin analiza proceselor de activitate și a serviciilor publice prestate, cu înaintarea propunerilor de îmbunătăţire/perfecţionare/modernizare acestora;

    4)    organizarea şi implementarea politicilor de integritate şi anticorupţie în cadrul CNAS, prin asigurarea integrităţii instituţionale a CNAS; 

    5)    asigurarea accesului la informațiile atribuite la secretul de stat, inclusiv ținerea lucrărilor de secretariat secrete în cadrul CNAS;

    6)    coordonarea activităţilor de organizare, menţinere şi dezvoltare a sistemului de control intern managerial (în continuare – CIM) în cadrul CNAS;

    7)    asigurarea comunicării eficiente a CNAS cu publicul larg, reprezentanţii societăţii civile şi cu mijloacele de informare în masă, în vederea informării operative, veridice şi complete a societăţii despre activitatea autorităţii;

    8)    organizarea și gestionarea fluxului documentar și ținerea lucrărilor de secretariat, inclusiv asigurarea bunei funcționări a arhivei în cadrul aparatului central al CNAS.

     

Arrow Prev

             

             

Arrow Next
reset WAY cursor WAY contrast WAY Marire Font WAY Alb negru WAY Linkuri WAY